Mini slider

Do Animowariatów Mikołaj przynosi prezenty w maju! Czyli o tym jak dostaliśmy slider za darmo.

Zdobywać sprzęt fotograficzny można na wiele sposobów. Najprostszym i najbardziej kosztownym jest oczywiście jego zakup. Dostaje się wtedy sprzęt odpowiednio przygotowany do potrzeb użytkownika i co najważniejsze – pewny.

Drugim sposobem bardzo często spotykanym jest metoda „zrób to sam” z angielskiego „DIY”. Niestety ta druga metoda nie jest pozbawiona wad. Często otrzymuje się produkt tylko częściowo realizujący swoje zadanie lub też nie do końca uniwersalny. Jednym z częściej spotykanych tworów typu „DIY” jest slider.

Sami przez długi czas używaliśmy „mebla” stworzonego z deski oraz z rurek pcv. Bardzo nieporęczny i niezbyt skuteczny w swojej roli. Mocno zraziliśmy się do tego typu wynalazków i do niedawna uważaliśmy że jeśli slider to tylko prawdziwy. Obecnie posiadamy Konove K2, która nie miała tu jeszcze swojego filmowego debiutu ale on się zbliża. Jednakże stu centymetrowy kawał „żelaza” do zbyt poręcznych nie należy, a jak wspominaliśmy w poprzednim wpisie,  możliwość noszenia ze sobą całego potrzebnego sprzętu jest dla nas bardzo istotna.

Tym samym pojawił się problem! Zakup drugiego krótkiego slidera jest oczywistym rozwiązaniem. Ale co jeśli jest możliwość zdobycia slidera za darmo?

W tym miejscu należy zaznaczyć że nie jest to wpis sponsorowany i poniekąd należą się przeprosiny dla firmy Igus za wykorzystanie ich darmowych próbek w nie do końca przez nich oczekiwany sposób. Firma Igus to producent wszelakich przemysłowych artykułów. Jednym z takich produktów są łożyska liniowe. Czym jest łożysko liniowe? Najprościej będzie napisać że to slider. Oczywiście brak mu wstępnego przystosowania do naszych potrzeb: gwintów otworów montażowych itp. ale stanowi doskonałą bazę która zaprojektowana była z myślą o płynnym ruchu posuwisto-zwrotnym, czyli mówiąc bardziej obrazowo „wte i we wte po szynach” – dokładnie jak w sliderze.

Po tym przydługim wstępie czas na konkrety. Po kilku dniach od złożenia zamówienia, kiedy już zdążyliśmy zapomnieć o tym fakcie, zaskoczył nas kurier z niespodziewaną paczką. Były to próbki produktów wysłane przez polską filię firmy Igus.

W jej skład wchodzi sporo rzeczy. Głównie są to przeguby kulowe ale nas interesowało zupełnie coś innego. Szyna długości 25cm wraz z sankami.

25cm to tylko w niektórych przypadkach imponująca długość. W przypadku slidera jest to bardzo malutko ale nie o długość w tym przypadku chodzi a o kompaktowe wymiary. Całość sprawia bardzo solidne wrażenie i po zamontowaniu gwintów montażowych pod sprzęt fotograficzny oraz ograniczników uniemożliwiających wypadnięcie sanek z szyn, zdecydowanie będzie w pełni sprawnym przyrządem filmowym.

Jako że przesyłka nas zaskoczyła, nie posiadamy jeszcze potrzebnych do modyfikacji rzeczy. Kiedy tylko będziemy mieli wszystko nie omieszkamy pochwalić się efektem końcowym oraz być może pokusimy się o konfrontacje: slider za darmo* kontra warta 1300zł Konova.

Tymczasem kilka zdjęć porównawczych:

* nie licząc dodatkowego wyposażenia jakie trzeba będzie w nim zainstalować, a które może kosztować około 30zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s